Отборите на Лудогорец и Левски играят при резултат 2:2 в мач от

...

НА ЖИВО: Лудогорец - Левски 2:2, Пьотровски върна паритета

Отборите на Лудогорец и Левски играят при резултат 2:2  в мач от предпоследния кръг на efbet Лига. Кирил Десподов откри за " орлите " от дузпа в 23-ата минута. Десет минути по-късно Илиян Стефанов възвърне равенството.

През второто полувреме Филип Кръстев реализира обрата в 60-ата минута. Малко по-късно обаче Пьотровски още веднъж върна паритетата в срещата.

Двубоят стартира нервно и с доста неточности в подаванията. Лудогорец въпреки всичко притежаваше топката повече. Първият опит на " сините " да основат нещо по-опасно бе един дълъг пас на Патрик-Габриел Галчев, който обаче бе разочароващ. Топката попадна в ръцете на Серджи Падт, а секунди по-късно Лудогорец получи ъглов удар. Кирил Десподов извърши корнера, само че Пламен Андреев излезе решително напред и улови.

Кайо Видал опита центриране в 12-ата минута, което бе блокирано. Секунди по-късно той насочи подаване в пеналтерията на Левски, само че топката бе изпита. Тя стигна до футболист на " орлите ", който опита изстрел от отдалеченост. Това бе първият по-опасен миг в срещата.

Кирил Десподов нахлу в наказателното поле на Левски. Капитанът на Лудогорец обаче се свлече на земята след единоборство рамо в рамо със бранител на " сините ". Трибуните избухнаха в предпочитание за дузпа, само че Никола Попов реши, че Келиан ван дер Каап е играл чисто.

Кирил Десподов центрира от директен свободен удар, а там футболистите на Лудогорец имаха съществени искания за дузпа, откакто топката срещна ръката на нидерландския бранител. Ван дер Каап докосна топката с необятно разперена ръка, само че до момента в който се сгромолясва на земята. Никола Попов отсъди дузпа за домакините, а ВАР удостовери решението му.

Кирил Десподов се нагърби с осъществяването на наказателния удар и го превърна в попадение. Пламен Андреев уцели ъгъла, само че не съумя да стигне до топката - 1:0 за Лудогорец.

Страхотно центриране на Патрик-Габриел Галчев откри на далечната греда Илиян Стефанов. Игор Пластун не съумя да стигне до топката, даже с шпагат, и по този начин футболистът на Левски изпрати кълбото в мрежата на " орлите " за 1:1.

В 39-ата минута Георги Терзиев се включи по десния фланг на офанзивата. Той потърси Кайо Видал в наказателното на Левски. Видал съумя да стигне до топката и да я отиграе с глава, само че не се получи прецизен изстрел, а по-късно прозвуча съдийски сигнал за нарушаване в офанзива на бразилеца.

Секунди по-късно напрежението се трансферира пред вратата на Лудогорец след ново центриране към Илиян Стефанов. Топката обаче стигна до Филип Кръстев, който шутира разочароващо от сериозна отдалеченост.

Асен Митков получи прекрасен пас отляво в 42-ата минута, когато съдията остави авантаж след нарушаване в центъра. Митков потърси Илиян Стефанов в пеналтерията на домакините, само че създателят на първото попадение за " сините ", не съумя да нацели топката.

В края на първото полувреме Филип Кръстев извърши директен свободен удар и затрудни Серджио Падт. Стражът на " орлите " обаче сподели страховит инстикт и мазета топката от сглобката си.

В 52-ата минута Кирил Десподов изпрати ново рисково центриране в наказателното поле на " сините ". Там обаче Кристиан Димитров съумя да почисти. Лудогорец продължи да натиска, а минута по-късно Спас Делев откри Кайо Видал в пеналтерията на гостите, само че бразилецът не съумя да прати топката във вратата от придвижване.

Пет минути по-късно гостите бяха покрай обрата. Джавад Ел Джемили нахлу в наказателното поле на Лудогорец и приключи самичък след един отличен рейд. Топката обаче срещна гредата, а по-късно излезе.

В 60-ата минута Левски стигна до цялостния поврат. Филип Кръстев навлезе в наказателното на " орлите " и опита изстрел, а топката рикошира в Игор Пластун и залъга Падт, който я изгледа по какъв начин влиза във вратата му.

Шест минути по-късно Якуб Пьотровски означи, откакто се появи в игра секунди преди този момент. Полякът се извиси във въздуха при центриране от корнер и прати топката около Пламен Андреев - 2:2!